Podporujeme: Právní pomoc potravinám

Musíme si pomáhat a v nelehké době pandemie koronaviru to platí dvojnásob! Ve spolupráci s našimi partnery jsme během začátku roku spustili webový projekt pro pomoc českým provozovatelům potravinářských podniků. Více se dozvíte v článku.

Začátkem roku nás oslovil náš partner PEYTON Legal s nápadem na probono projekt, který nabídne pomoc firmám, které se ocitly během pandemie v nesnázích. Během krize táhneme všichni za jeden provaz, a proto jsme výzvu zpracování projektu s nadšením přijali a již za pár dní se nám podařilo spustit první verzi. Projekt dnes pomáhá potravinářským podnikům, a v jeho bohaté a stále rostoucí databázi dotazů najdete odpovědi na často kladené otázky.

Právní pomoc potravinám

Projekt Právní pomoc potravinám má za cíl v nelehké době pandemie koronaviru (COVID-19) poskytnout českým provozovatelům potravinářských podniků a ostatním producentům potravin, kteří jsou zasaženi aktuální krizí či vynakládají obrovské úsilí k udržení zásobování obchodů a obyvatel, bezplatné právní poradenství o základních právních otázkách souvisejících se současnou situací.

Web Právní pomoc potravinám obsahuje databázi zodpovězených právních otázek řazených do jednotlivých témat. Databáze je vytvářena z jednotlivých dotazů tazatelů a lze v ní snadno vyhledávat.

Kdo za projektem stojí?

Iniciátorem celého projektu byla advokátní kancelář PEYTON legal ve spolupráci s Potravinářskou komorou České republiky. Na zpracování samotného webového portálu jsme pracovali s grafikem Pavlem Babáčkem. Společnými silami se nám podařilo v krátkém čase vytvořit skvělý webový Q&As projekt, v jehož rámci právníci zprostředkovávají odpovědi na položené právní otázky.

Jak můžu podat dotaz?

Navštivte webové stránky help.potrvinycesko.cz, kde nalezenete veškerou databázi již položených dotazů rozřazenou do příslušných kategorií. Nenajdete-li odpověď na svůj dotaz, neváhejte ho zaslat pomocí formuláře na odkazu.

TIP Ve spolupráci s advokátní kanceláří Motúzová & Lacko, advokátní kanceláří LS Legal a Potravinářskou komorou Slovenska, jsme připravili také slovenskou verzi tohoto projektu.

PUBLIKOVAL

Honza Slováček

Baví mě chytré technologie a online marketing.